یک تحلیگر تکنیکال به مطالعه قیمت و حجم که با استفاده از آنها نمودار تشکیل می شود ( که ناشی از عملکرد معامله گران است)، می پردازد و از آن به عنوان ابزار اولیه خود استفاده می کند. تحلیگر تکنیکال برخلاف تحلیلگر فاندامنتال،

در تحليل فنی ، نمودار ها مشابه نمودارهايي هستند كه شما در هر زمينه تجاری می بينيد. يك نمودار به زبان ساده ،يك نمايش گرافيكي از مجموعه ای از قيمتها در یک بازه زمانی مشخص است. مثلا ، يك نمودار ممكن است تغييرات

 1.نمودار خطی  2.نمودار میله ای  3.نمودارشمعی

حمایت و مقاومت ارائه دهنده ی نقاط اتصال کلیدی و مهمی هستند که در آنها نیروهای عرضه و تقاضا به هم می رسند . 


در بازارهای مالی، قیمت ها توسط عرضه (به سمت پائین) و تقاضای (به سمت بالا) بیش از حد هدایت می شوند .
عرضه با کاهش قیمت ها ، فروشندگان و فروش هم ردیف است ؛ تقاضا با افزایش قیمت ها ، خریداران و خرید هم ردیف است.         

تعریف روندها :

روندها، سمت و سوی حرکت قیمت در گذشته را نشان می دهند.
از آنجا که روند، قدرت و تمایل غالب تریدرها را در نوسانات قیمت نشان می دهد می توان انتظار داشت تا زمانی که نیرویی بیشتر از نیروی فعلی بازار و در جهت عکس به بازار وارد نشود روند ادامه داشته باشد.

کانال قیمت یکی ازالگوهای ادامه می باشد. به حالتی که قیمت بصورت محدود به دو خط موازی حرکت میکند، کانال گفته میشود. یکی از این دو خط موازی(خط پایینی) نقش حمایت و خط بالایی کانال نقش مقاومت دارد.

یك الگوی نموداری یك ساختار متمایز از یك نمودار سهام است كه یك سیگنال تجاری و یا علامتی از تغییرات آینده قیمت را نشان می دهد. نمودار خوان ها از این الگوها برای شناسایی روند فعلی و بازگشت های روند و تهیه سیگنال های خرید و یا فروش استفاده می كنند.

الگوهای قیمت تصاویر و شکل هایی هستند که در نمودار قیمت سهام و یا کالا ظاهر می شوند و به دسته های مختلفی تقسیم می شوند و قابلیت پیش بینی شدن دارند.
الگوهای قیمت به دو گروه عمده تقسیم می شوند:

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account

×

شروع افتتاح حساب معاملات


(اخذ کد بورسی)


(جهت خرید و فروش سهام،آتی سکه. اوراق اسناد خزانه، تسهیلات مسکن و...)

ورودی نامعتبر است
ورودی نامعتبر است
ورودی نامعتبر است